1. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

11.09.2009 Celý región

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 35. Vartovník (Hamrák), 42. L. Jurík (Macejka, Gurčík) - 16. Richard Huna (Vaic, Lipiansky), 32. Demel (Hujsa, Kuľha), 59. Hujsa (Demel, Kuľha)
Rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Stano
Vylúčení: 5:8 na 2 min
Presilovky: 0:2
4721 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Borovský, Smerčiak, od 21. min Petruk, Horský - Holečko, S. Pavličko, Staroň - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešani, Heizer, Smotrila
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Vaic, Lipiansky, Richard Huna

MHC Martin - HC K-Cero Nitra 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 14. Drgoň (Šimka, Markovič), 24. Uram (Drgoň, Dornič), 27. L. Říha (Pozník, Dornič), 60. Jabrocký (Uram, Klepáč) - 18. Rumpel (Kmeč, H. Ručkay), 42. M. Slovák (Gráčik, M. Kováčik)
Vylúčení: 6:8 na 2 min
rozhodovali: P. Ország - Gajan, Tornay
4000 divákov

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Šimka, Drgoň - Uram, Jabrocký, Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, M. Beran, Markovič
Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - S. Saliji, M. Štefanka, Kmeč - Gráčik, M. Slovák, M. Kováčik - Rumpel, Dobrý, H. Ručkay

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange "20" 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Góly: 41. Cibuľa (Tomášek, Halaj), 49. M. Bartánus (Pohanka), 52. M. Bartánus (Pohanka), 57. Cibuľa (Roháč) - 8. Rais (L. Hudáček), 35. Grošaft (A. Šťastný, J. Gašparovič)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: J. Gašparovič (HK Orange "20") na 10 min za napadnutie
rozhodovali: Lauff - Valach, Zvrškovec
1350 divákov

Liptovský Mikuláš: Hála - Heš, D. Devečka, Privoznik, P. Lištiak, Kumstát, M. Bača, Martinka - Roháč, Halaj, Cibuľa - M. Bartánus, Pohanka, Tomášek - Mikula, Kuric, Ďurný - Oravec, Durdiak, Kadura
HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka - L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft, Uhnák - M. Lisoň, Mlynarovič, Ján Sýkora - Šimčák, J. Petro, Jankovský

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Ľ. Hurtaj (J. Kopecký, M. Chovan), 56. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj) - 30. Kolba (Drotár, Paľov), 58. Pardavý (Bulík), rozhodujúci sam. nájazd premenil Bulík
Vylúčení: 9:11 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - Korba, Smrek
4245 divákov

Zvolen: J. Laco - Javín, J. Valach, L. Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško - Sochor, R. Liščák, Gálik - M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, V. Baláž - Lelkeš, Otčenáš, Marcinek
Banská Bystrica: Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Bambúch, Biro, Vizváry, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 20. R. Jarolín (Kocák, R. Hartmann), 29. Hranáč, 32. R. Hartmann (Kostourek, Pálffy) - 51. Dubec (Valčák)
Vylúčení: 8:8 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Horínek
4013 divákov

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Škápik, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - R. Školiak, Kostourek, D. Pašek - Kocák, Jarolín, T. Višňovský - Kutálek, F. Novák, Šátek
Trenčín: Murín - Kvetan, Sekeráš, Fatyka, Gabriš, J. Liška, Hančák, Trefný, M. Chovan - Paroulek, Valčák, Dubec - Filo, Šimíček, Michel Miklík - Tybor, O. Ďuriš, T. Radulay - Lobotka, T. Troliga, L. Ružička

V prvej tretine sa hral hokej zodpovedajúci začiatku sezóny. Hráči oboch tímov nevyužili dobré šance na strelenie gólov. Dokonca v 12. minúte Dubec sa ocitol sám pred brankárom domácich, no Falter ho vychytal. Trenčín nevyužil rad presilových hier, ani ich hra nebola presvedčivá a nedokázali si vytvoriť väčší tlak. V poslednej minúte tretiny Jarolín pomerne nevýraznou strelou dostal Skaličanov do vedenia. V druhej časti hry hostia znovu nevyužili presilové hry, ani 5:3, tak udrelo na druhej strane. Pri presilovke sa z domácich presadil Hranáč krížnou strelou a Murín kapituloval druhý raz. Vzápätí Hartmann pridal tretí gól a hostia zavelili k útoku, no ten bol z ich strany bezzubý. Začiatok tretej tretiny hrali domáci presilovú hru, no nedokázali si vytvoriť žiadnu gólovú šancu. V ďalších minútach obe mužstvá predvádzali pomerne nepresnú hru, prihrávky nenachádzali spoluhráčov. V polovici zápasu domácich podržal brankár Falter. Po hrubých chybách obrany nakoniec kapituloval, keď sa v 51. minúte presadil spomedzi kruhov Dubec a znížil na 3:1. V závere zápasu mali hostia výhodu presilovej hry, no nedostali sa ani k tlaku a zostal výsledok 3:1.

HC Košice - MsHK Garmin Žilina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 1. Juraj Faith (Jenčík, P. Mikuš) - 40. Škoda (Nádašdi), 53. R. Krajči (Škuta, Palovčík)
Vylúčení: 9:10 na 2 min
rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel
5586 divákov

Košice: J. Hudáček - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl - Jenčík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Dravecký - Höglund, Húževka, Kmiť - Šimurda, Juraj Sýkora, M. Mertel
Žilina: Lipovský - Škuta, Rúfus, Turoň, Nádašdi, V. Urban, M. Horák, Krčula, Ondrej - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Török, Pleva, Škoda - Spilar, M. Hreus, Vala - Kokavec, Valášek, Drevenák

Favorit piatkového duelu HC Košice začali svoj zápas na domácom ľade vo veľkom štýle a v 30 sekunde už viedli 1:0. Brankára Lipovského v bránke hostí prekonal kapitán Košíc Faith. Celá prvá tretina bola v réžii domáceho celku. Odohrali ju disciplinovane a na lavici hanby si 2. minúty posedel iba obranca Deyl. Žilinčania ju ohriali celkovo 6. minút po troch dvojminútových trestoch.
Hneď v úvode druhej tretiny nevyužili domáci svoju početnú výhodu o jedného hráča. Naopak v tretej minúte sa porúčal na trestnú lavicu Sýkora a o 46 sekúnd ho nasledoval obranca Kledrowetz. Hostia nevyužili výhodu o dvoch mužov, pretože domáci obetavo bránili v trojici a následne aj vo štvorici. Na konci 30. minúty sa situácia obrátila a jedenásť sekúnd pri presile o dvoch mužov si zahrali aj domáci. Výsledok bol však rovnaký, stav sa nemenil. Od 35. minúty začali hrýzť aj hostia. Na začiatku 16. minúty vyskúšal pozornosť Hudáčka Barinka. V 38. minúte vypichol z pred Barinkovej hokejky puk Jenčík a z následného protiútoku vystrelil na Lipovského Bartoš. Na začiatku 40 minúty Nádašdi vysunul Škodu a bolo vyrovnané.
Podobne ako druhá tretina sa aj tretia začala faulom, tentokrát domáceho hráča Kledrowtza. Domáci oslabenie zvládli a ešte pred skončením trestu šiel na trestnú lavicu hráč Žiliny Rúfus. Domáci podobne ako hostia nepochodili. V 47. minúte nevyužil svoju šancu Košičan Jenčík. Lipovský podržal svoje mužstvo. O pár sekúnd už smeroval k trestnej lavici Žilinčan Vala. HC ani túto presilovku nevyužilo. Do 11. minúty sa hra prelievala z jednej strany na druhú avšak bez gólového efektu. V tej istej minúte rozhodca Kubuš poslal na trestnú lavicu Deyla a o 57 sekúnd ho nasledoval aj Faith. Žilinčania už nezaváhali a presilovku o dvoch mužov využili. Šťastným strelcom bol v 53. minúte Krajči. Košičania v týchto fázach doplácali na svoju nedisciplinovanosť. Dôkazom bolo ďalšie vylúčenie domáceho hráča Húževku. Po 37 sekundách si však neudržal nervy na uzde Rúfus a počet mužov na ľade sa vyrovnal. Domáci sa dokonca zápasu pokúšali so stavom niečo spraviť avšak bez efektu. 45 sekúnd pred koncom dostali síce Košice možnosť hrať presilovku o jedného hráča pričom odvolali brankára ale na stave 1:2 sa však už nič nezmenilo.